Dzień marzeń

Zeszłoroczna edycja Dnia Marzeń / fot. arc FMM Zeszłoroczna edycja Dnia Marzeń / fot. arc FMM
Już 20 maja w Katowicach odbędzie się „Dzień Marzeń”. To cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie, która w tym roku przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Rejestracja uczestników trwa do 18 maja

„Dzień Marzeń” to inicjatywa, która skierowana jest do dzieci, rodziców i lekarzy. Jego inspiracją było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i tym samym zwiększenia szansy na pełne wyleczenie.

Tegoroczna edycja przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Na stacjach rozmieszczonych w ważnych miejscach Katowic uczestnicy będą wykonywali zadania związane z profilaktyką i zdrowym trybem życia. Wśród tematów pojawią się zagadnienia związane m.in. z pierwszą pomocą przedmedyczną, dietetyką, dbaniem o uzębienie czy sztuką relaksacji. Nie zabraknie także badań profilaktycznych dotyczących nowotworu piersi oraz cukrzycy.

W grze mogą wziąć udział osoby, które do 18 maja zarejestrują się przez formularz zamieszczony na stronie www.dzienmarzen.org/rejestracja oraz osoby, które przyjdą na start gry w godzinach 9.30.00-11.30, ale tylko w razie wolnych miejsc. Drużyna biorąca udział w grze miejskiej może liczyć od 2 do 4 osób.  

Więcej informacji o akcji i samej fundacji można znaleźć na stronach: www.mammarzenie.org oraz dzienmarzen.org. Szczegółowych informacji udziela Jakub Marcjasz, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie, pod nr tel. 600 114 162 lub adresem e-mail: rzecznik.katowice@mammarzenie.org.

Partnerzy akcji: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II, Lorneta z Meduzą, Urząd Miasta Katowice, Klub Sztuk i Sportów Walki „Shogun” z Mysłowic, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach, Szkoła Jogi Złoty Środek z Katowic, Spodek, Stadion Rapid, Silesia City Center, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Fundacja DKMS, NZOZ Medica z Łodzi, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy z Dąbrowy Górniczej.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 roku. Obecnie działa na terenie całej Polski i posiada 16 oddziałów. Misją fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Do tej pory fundacja spełniła ponad siedem tysięcy marzeń, z czego tylko w województwie śląskim 665.

Załączniki
Plakat imprezy [PDF 3,2MB]