Twój e-PIT i 1% dla OPP

Grafika MF Grafika MF

Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę Twój e-PIT. Od 2019 roku zeznania PIT-37 i PIT-38 za podatników wypełni Krajowa Administracja Skarbowa.

Przygotowane zeznanie podatkowe dostępne będzie od 15 lutego w portalu podatki.gov.pl. Podatnik będzie miał możliwość zatwierdzenia go lub dokonania zmian (dodać lub zmienić beneficjenta 1%, dodać ulgi lub odliczenia). Jeśli nie zrobi tego do 30 kwietnia – zeznanie trafi do urzędu skarbowego w przygotowanym przez KAS kształcie. Co ważne – dostępne na portalu zeznanie podatkowe będzie zawierało dane organizacji, której przekazano 1% w roku poprzednim.

Dla przedstawicieli OPP przygotowano seminarium on-line, podczas którego specjaliści będą udzielali informacji na temat usługi Twój e-PIT. Informacje dla organizacji pożytku publicznego zamieszczono też na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/dla-opp/.

Poniżej (załącznik) znajduje się pismo dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Mariusza Gojnego z informacjami dotyczącymi zmian w rozliczaniu podatku dochodowego i przekazywania 1%.

Załączniki
Pismo dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach [PDF 686,6kB]