Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

Śląskie dla organizacji pozarządowych


 

WOLONTARIAT

Wolontariat to niekończąca się przygoda. To styl życia.

Pozornie proste założenie wolontariatu, jakim jest bezpłatna pomoc innym, zawiera w sobie o wiele więcej treści. To przede wszystkim znakomity przejaw ludzkiej solidarności, dowód na to, że w wielu z nas drzemią pokłady dobra, bezinteresowności, chęci pomocy nierzadko zupełnie obcym ludziom.

Wolontariat jest także sposobem na realizację własnych ambicji, próbą zmierzenia się ze swoimi słabościami, pomaga kształtować charakter i budować poczucie własnej wartości. Dla młodych ludzi taki sposób spędzania wolnego czasu jest wstępem w dorosłość, a często doświadczenia zebrane w pracy dla jakiejś organizacji procentują potem w karierze zawodowej- bo przecież można zwiedzić egzotyczne miejsca na świecie, poznać ciekawych ludzi, nauczyć się języków. A dla osób starszych, emerytów -  wolontariat często uzupełnia rodzinne relacje i ubogaca kontakty towarzyskie. Jest zarazem świetnym pomysłem na wykorzystanie talentów, doświadczenia, solidności i życzliwości ludzi, którzy zakończyli pewien etap w swoim życiu, lecz pełni energii i entuzjazmu gotowi są dzielić się sobą z innymi.

Wszystkie te czynniki sprzyjają szerszemu celowi, jakim jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, promowanie współodpowiedzialności za siebie nawzajem i idei solidaryzmu. Naszym życzeniem jest, by na wzór państw Europy zachodniej wolontariat zyskał i w naszym kraju odpowiednie warunki rozwoju - tak aby nie było żadnych przeszkód dla ludzi chcących realizować się właśnie w taki sposób.

Bez wsparcia wolontariuszy codzienne życie wielu ludzi byłoby trudniejsze, bo to oni czynią świat lepszym miejscem do życia.

Oferta wolontariatu w Domu Aniołów Stróżów

Oogłoszenia o poszukiwaniu wolontariuszy do pomocy w Domu Aniołów Stróżów

2015-07-21

Wolontariat w Bośni i Hercegowinie

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety poszukuje dwóch wolontariuszy na wolontariat długoterminowy w Bośni i Hercegowinie. Wolontariat rozpocznie się na początku października 2013 i potrwa do 30 września 2014. Wolontariat odbywać się będzie w organizacji Youth Centre Carpe Diem w miejscowości Doboj. Podczas wolontariatu wolontariusze zrealizują projekt „EVS with SEE".

2013-09-03

Pomoc dla Domu Dziecka w Katowicach

Dom dziecka „Stanica"

2013-03-06

Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Oferta Górnośląskiego Stowarzyszenia FAMILIA z Gliwic

2012-07-30

Oferty Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet

Realizacja programu WYBIERZ ŻYCIE PIERWSZY KROK - edukacja w obszarze profilaktyki raka szyjki macicy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego

2012-07-05

Grafik - wykonanie logotypu

Ogłoszone przez: Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides

2012-03-13

Paczka Świąteczna

Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

2011-12-28


Baza wiedzy


 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
ul. Ligonia 46,
40-037 Katowice
kontakt:
Pełnomocnik Marszałka ds. Organizacji Pozarządowych i Równych Szans
tel: +48 (32) 20 78 355; email: ngo@slaskie.pl

© Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.