Fundacja ADRA Polska organizuje zbiórkę środków na uszycie maseczek

 Maseczki uszyte przez wolontariuszy Maseczki uszyte przez wolontariuszy
Fundacja ADRA Polska organizuje zbiórkę środków, dzięki którym zaopatruje najbardziej potrzebujących w maseczki ochronne. W ramach akcji "Szyjemy maseczki dla najuboższych"  łączy szyjących wolontariuszy z darczyńcami, którzy przekazują pieniądze na ich uszycie.
Zapotrzebowanie na maseczki ochronne jest ogromne i ciągle rośnie. Potrzebne są praktycznie wszędzie: w domach opieki społecznej, szpitalach, wśród służb mundurowych. Tak naprawdę, potrzebujemy ich wszyscy, gdyż nie wiadomo w 100% kto jest osobą zdrową, a kto zarażoną.

W całej Polsce powstają grupy, które szyją maseczki ochronne dla pracowników placówek medycznych i mundurowych. Fundacja ADRA Polska postanawia wyjść naprzeciw rosnącej potrzeby zabezpieczenia zdrowia wśród osób zmarginalizowanych. Biedni, w tym bezdomni – to oni szczególnie potrzebują wsparcia, bo są najbardziej zagrożeni i sami również zagrożenie stanowią.

Prezes Fundacji ADRA Polska Piotr Nowacki zapewnia: Każde 5 zł to 3 maseczki ochronne, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Pieniądze te za pośrednictwem Fundacji zapewnią materiał potrzebny do wykonania maseczek przez wolontariuszy. Jednocześnie dokładnej kontroli kosztów oraz weryfikacji osób szyjących, jej darczyńcy mają pewność, że przesłane środki finansowe są wydatkowane zgodnie z ich celem.

Aktualnie już nie tylko w Chinach, ale też w innych państwach Azji, mocno doświadczonych przez koronawirusa obowiązuje noszenie maseczek pod rygorem wysokich restrykcji. W Europie również kolejne kraje: Włochy, Czechy i Wielka Brytania wprowadzają takie wymogi.

W Polsce od 16 kwietnia 2020 każda osoba wychodząca z domu ma obowiązek zasłaniać twarz. Ma to zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Wiele osób zarażonych przechodzi chorobę bezobjawowo i zupełnie nieświadomie zaraża innych. Noszenie maseczek chroni przed takim nieświadomym zarażaniem.

Nie chcielibyśmy, aby zabrakło podstawowego zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się wirusa, dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują –  osób biednych i bezdomnych.
Zgłoś się lub wesprzyj akcję już teraz.

Jak wspomóc Fundację ADRA Polska w walce z koronawirusem?
  1. Wpłać środki pieniężne na konto Fundacji ADRA Polska:
    49 1240 1994 1111 0010 3092 3882 | Tytuł przelewu: koronawirus
  2. Wpłata poprzez portal zrzutka.pl: zrzutka.pl/z/maseczkidlapotrzebujacych
  3. Zgłoś się jako osoba posiadająca maszynę do szycia i gotowa do szycia maseczek w formie wolontariatu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.adra.pl/koronawirus

Wsparcie psychologiczne online


Oprócz tego Fundacja ADRA oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla wszystkich tych, którzy szukają pomocy. Konsultacje prowadzone są przez doświadczonych terapeutów dla różnych grup osób. Skorzystać mogą ci, którzy już przed epidemią korzystali ze wsparcia psychoterapeutów, a w obecnym czasie odczuwają jeszcze większe trudności i lęki. – Z pomocy mogą też skorzystać osoby, które do tej pory nie potrzebowały wparcia terapeutów, ale teraz odczuwają lęk związany z utratą zatrudnienia czy problemami finansowymi – dodaje psycholog Dorota Kaczmarkowska - koordynatorka projektu.

Spotkania grup wsparcia odbywać się będą online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.
Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”?
Wejść na stronę www.adra.pl/kryzys