Święto dzieci

 Zdjęcie Zdjęcie
Warsztaty plastyczne, muzyczne i architektoniczne, zajęcia sportowe i pokazy, dmuchańce i ścianka wspinaczkowa – to tylko część z atrakcji, które czekały na blisko 1,5 tysiąca dzieci, które 30 maja wzięły udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka. W jej przygotowanie włączyły się organizacje pozarządowe z Bielska-Białej, Sosnowca, Katowic, Chorzowa i Gliwic

Na stoiskach organizacji pozarządowych można było własnoręcznie wykonać torbę bawełnianą z wybranym wzorem, ozdobić dłoń henną lub otrzymać pamiątkową kartę z imieniem napisanym pismem arabskim. Z harcerzami dzieci robiły balonowe zwierzątka i cuda z papierowej wikliny, a z pracownikami Planetarium Śląskiego strzelały wodnymi rakietami i obserwowały niebo przez prawdziwą lunetę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy – popis umiejętności dała policja konna oraz psy ratownicze. Na stoiskach służb czekały niemniejsze atrakcje – wystawy sprzętu i okazów flory oraz fauny, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł zasiąść w radiowozie lub wozie strażackim, przymierzyć hełm lub polać wodą z prawdziwego strażackiego węża, a na koniec „przybić piątkę” ze Sznupkiem, Żarkiem lub Ratusiem.

Na zmęczonych tanecznymi pląsami pod sceną lub grami podwórkowymi czekała strefa relaksu przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Aby nikogo nie opuszczał dobry humor, zorganizowano też szukanie niespodzianek, wręczano balony, malowano buzie i zaplatano fantazyjne warkocze.

Dzień Dziecka przygotowały Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego przy wsparciu partnerów.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie  Zdjęcie  Instytucje zaangażowane