Zapraszamy na Kongres Obywatel Senior

Park Śląski, Parkowa Akademia Wolontariatu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego szykują wielkie wydarzenie - Kongres Obywatel Senior.

Kongres - wpisany już na krajową listę wydarzeń promujących Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej - swym honorowym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Kongres zajmie się tematami ważnymi dla seniorów - ich aktywizacji, godnego życia oraz dla solidarności międzypokoleniowej. Prelegenci, prowadzący panele, warsztaty wybitni fachowcy z Polski i zagranicy będą rozmawiać o zdrowiu, czasie wolnym, pracy, funkcjonowaniu w mieście, prawach człowieka, finansach - wszystko w kontekście osób, które ukończyły 50 lat.

Organizując Kongres, ściśle współpracujemy z prof. Ireną Lipowicz, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, która wygłosi wykład otwierający. Gośćmi Kongresu będą też minister Irena Wóycicka z Kancelarii Prezydenta RP, minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. W naszą inicjatywę włączyły się już miasta aglomeracji śląskiej, m.in. Bytom, Siemianowice, Tychy, pracownicy i studenci uczelni, m.in. Koło Naukowe Polityków Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, uniwersytety trzeciego wieku. Współpracujemy z organizacjami senioralnymi z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają w dniach 17-19 września do Parku Śląskiego w Chorzowie na panele, wykłady, warsztaty, ale też na wycieczki, koncerty, spektakle... Program, informacje o Kongersie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.obywatelsenior.pl.

Kontakt: Ewa Kulisz, kierownik projektu Kongres „Obywatel Senior", tel. 666 031 514, ekulisz@parkslaski.pl